Një pandemi shumë më e frikshme se koronavirusi na pret, ja paralajmërimi i doktorit amerikan

Një pandemi shumë më e frikshme se koronavirusi na pret, ja paralajmërimi i doktorit amerikan

11:53, 30/05/2020

Pikërisht kur duket se po dalim dalëngadalë nga kriza e koronavirusit, një libër i ri i një doktori amerikan na paralajmëron për një pandemi edhe më të tmerrshme.

Ai shkruan në librin e tij për një pandemi të ardhshme që do të jetë shumë më vdekjeprurëse se COVID-19.

Paralajmërimi apokaliptik vjen nga Dr Michael Greger, një shkencëtar, guru mjekësor dhe dietolog, i cili ka bërë shumë kërkime për sëmundjet infektive.

Ai fajëson kafshët edhe për këtë pandemi që pret të vijë dhe thotë se marrëdhëniet tona shumë të afërta me to janë shkaku i përhapjes së virusit.

Sipas Greger pandemia do të jetë e lidhur me një virus që vjen nga shpendët dhe do të ketë një shkallë shumë të lartë vdekshmërie.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco