Gjendet balena 12 metra e ngordhur në bregdetin britanik, policia punon për heqjen e trupit

Gjendet balena 12 metra e ngordhur në bregdetin britanik, policia punon për heqjen e trupit

14:17, 29/05/2020

Një balenë 12 metra e gjatë është gjetur e ngordhur në bregdetin britanik.

Gjitari detar gjigant ka dalë në breg i ngordhur në bregun e plazhit Clacton-on-Sea në Essex ditën e premte.

Policia e Essex është shprehur se po punon për një plan për të larguar trupin 12 metra të balenës, por për shkak të gjatësisë së saj, kjo është një detyrë që kërkon shumë njerëz dhe mjete.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco