FOTO/Bodybuilder-ja 10 vjeçarja, nisi gjimnastikën në moshën 4 vjeçare dhe tashmë stërvitet për 30 orë në javë

FOTO/Bodybuilder-ja 10 vjeçarja, nisi gjimnastikën në moshën 4 vjeçare dhe tashmë stërvitet për 30 orë në javë

14:35, 28/05/2020

Mamaja e njĂ« gjimnastje tregon se si e bija stĂ«rvitet 30 orĂ« na javĂ« pĂ«r tĂ« mbajtur formĂ«n e saj dhe ka shfrytĂ«zuar karantinĂ«n pĂ«r t’iu pĂ«rkushtuar dhe mĂ« shumĂ« trajnimit.

Lyza Brooks Mosier, nga Georgia, është vetëm 10 vjeç dhe zgjohet në orën 5 e 30 të mëngjesit për 5 ditë të javës, në mënyrë që të mbajë trupin e saj në formë.

Mamaja tregon se e bija nisi gjimnastikën që 4 vjeç dhe dhe nuk ka në plan të heqë dorë së afërmi. Ajo gjithashtu ka rënë në dashuri me ushtrimet dhe poston çdo ditë në rrjete sociale shprehje motivuese dhe fragmente të punës së saj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco