FOTO/Marilyn Monroe e shkujdesur në plazh, fotot origjinale të aktores janë tashmë në shitje për 9000 dollarë

FOTO/Marilyn Monroe e shkujdesur në plazh, fotot origjinale të aktores janë tashmë në shitje për 9000 dollarë

15:41, 26/05/2020

Një seri fotosh origjinale të Marilyn Monroe pritet të shiten në ankand këtë javë për një shifër prej $9,000.

Fotot u kapën nga një mik i saj, fotografi hungarez Andre de Dienes, në 3 raste të ndrushme ndërmjet viteve 1945 dhe 1953.

Fotot shfaqin aktoren duke u kënaqurr në plazh, duke luajtur në borë dhe duke pozuar pranë hotelit Bel Air.

Ato janë momentalisht në pronësinë e një koleksionuesi privat, i cili organizon ankandin në shtëpinë  Nate D Sanders në Los Angeles. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco