VIDEO/ Shkelin çdo rregull të distancës sociale, qindra amerikanë mblidhen për të festuar në pishinën e mbipopulluar

VIDEO/ Shkelin çdo rregull të distancës sociale, qindra amerikanë mblidhen për të festuar në pishinën e mbipopulluar

13:19, 25/05/2020

Qindra njerëz u mblodhën në Daytona, Florida për të festuar, në kundërshtim me rregullat e distancës sociale.

Në pishinën e mbipopulluar ishte e pamundur të ruheshin rregullat e mbrojtjes nga COVID-19.

Policia erdhi në vendngjarje për të ndaluar festën, por nuk pati bashkëpunim nga anëtarët.

Gjashtë njerëz u plagosën pasi policia hapi zjarrë për të shpërndarë turmën.

Një burim tha se askush nuk u arrestua dhe viktimat nuk po bashkëpunonin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco