VIDEO/Instalacioni që mashtron këdo, Korea e Jugut tejkalon veten me teknologjinë 3D

VIDEO/Instalacioni që mashtron këdo, Korea e Jugut tejkalon veten me teknologjinë 3D

14:39, 24/05/2020

Një instalacion mahnitës në Korenë e Veriut ka tërhequr vëmendjen jo vetëm të kalimtarëve, por dhe të miliarda njerëzve anë e mbanë globit, të cilët kanë arritur ta shohin nëpërmjet rrjeteve sociale.

Ai shfaqet çdo orë për një minutë në një fasadë LED në distriktin Gangnam.

Instalacioni merr pamjen e një dallge gjigante 3D dhe gjendet në tabelën më të madhë të Koresë së Jugut.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco