VIDEO/Instruktori i ushtrisë shpëton jetën e ushtarit në trajnim, hodhi granadën shumë pranë vetes

VIDEO/Instruktori i ushtrisë shpëton jetën e ushtarit në trajnim, hodhi granadën shumë pranë vetes

14:04, 22/05/2020

Një instruktor marine shpëtoi një ushtar në trajnim, pasi ky i fundit hodhi një granadë shumë më afër se sa ishte e sigurtë.

Një skuadër ushtarësh në trajnim të ‘China's Naval Aviation University’ po trajnoheshin si të hidhnin një granadë, kur njëri prej tyre e hodhi një në një bunker pa dashur.

Momenti është kapur në kamera dhe tregon se si ushtari shpëton vetëm falë ndërhyrjes së shpejtë të trajnerit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco