Kryebashkiaku shtiret si i vdekur, shtrihet në arkivolin e hapur për të mos u arrestuar nga policia për thyerjen e karantinës

Kryebashkiaku shtiret si i vdekur, shtrihet në arkivolin e hapur për të mos u arrestuar nga policia për thyerjen e karantinës

13:44, 21/05/2020

Kryebashkiaku i një vendi të vogël në Peru u përpoq të mashtronte policinë duke u shtirur si i vdekur, pasi u kap nga ata për shkeljen e rregullave të karantinës.

Jamie Rolando Urbina Torres u fotografua në një arkivol të hapur, me një maskë në fytyrë, nga oficerët që u përpoqën ta arrestonin mbrëmjen e së hënës në Tantara, Peru.

Policia u shpreh se ai thyu rregullat e karantinës për të pirë me shokët e tij dhe ishte i dehur kur e arrestuan.

Ende nuk është e qartë se ku po pinin ai dhe shokët e tij, apo pse kishte arkivolë të hapur pranë tyre.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco