Sallonet mbyllur, njerëzit bëjnë vetë tatuazhet e tyre në karantinë

Sallonet mbyllur, njerëzit bëjnë vetë tatuazhet e tyre në karantinë

15:00, 29/04/2020
A+ Aa A-

Me sallonet e bukurisë mbyllur, shumë njerëz po fillojnë të bëjnë vetë shumë gjëra që më parë nuk dinin se si.

Lyerja apo prerja e flokëve mund të mos kenë pasoja afat-gjata katastrofike, por të bësh vetë një tatuazh mund të jetë shumë më e rrezikshme.

Fatkeqësisht, shumë njerëz nuk e kanë menduar kështu dhe kanë përdorur një gjilpërë dhe bojë për t’i bërë ato.

Kjo metodë ka fituar shumë popullaritet pasi mund të përdoret për një shumëllojshmëri tatuazhesh.

Por ajo është gjithashtu jo e sigurt. Plaga mund të infektohet shumë lehtë, shpimi mund të mos bëhet në vendin e duhur dhe të shkaktojë plagë të thella dhe boja e përdorur mund të shkaktojë alergji të tmerrshme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco