FOTO/’Romantikët e rinj’, pasardhësit e autorëve, si Lord Bajron, që ndryshuan botën 200 vjet më parë maskohen si ata

FOTO/’Romantikët e rinj’, pasardhësit e autorëve, si Lord Bajron, që ndryshuan botën 200 vjet më parë maskohen si ata

11:30, 29/04/2020
A+ Aa A-

Paraardhësit e tyre ishin poetë dhe shkrimtarë që ndryshuan shoqërinë britanike 200 vjet më parë.

Tani pasardhës të Mary dhe Percy Shelley, Lord Byron dhe William Wordsworth shfaqin kreativitetin e tyre në një formë tjetër.

Të tre pasardhësit e këtyre autorëve me ndikim u fotografuan nga revista Tatler për arritjet e tyre në themelimin e një klubi ‘Romantikët e rinj’.

Pasardhësit e këtyre njerëzve që ndryshuan epokën shpresojnë të ruajnë kështu punën e tyre dhe të rikujtojnë publikun për këto vlera.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco