FOTO/Mjekët e familjes në Gjermani pozojnë nudo, thirrje për më shumë pajisje mbrojtëse ndaj koronavirusit

FOTO/Mjekët e familjes në Gjermani pozojnë nudo, thirrje për më shumë pajisje mbrojtëse ndaj koronavirusit

12:01, 28/04/2020
A+ Aa A-

Mjekët e familjes në Gjermani kanë postuar në internet foto nudo të tyret për të tërhequr vëmendjen në mungesën e pajisjeve mbrojtëse për stafin mjekësor në linjën e parë të luftës me koronavirusin.

Grupi Blanke Bedenken synon tu thojë ministrave gjermanë të shëndetit se thirrjet e tyre për pajisje mbrojtëse nuk janë dëgjuar.

Ata thonë: “Kur na mbaron dhe ajo pak që kemi, dukemi kështu,” duke sugjeruar se të shkosh në punë pa pajisje mbrojtëse është sit ë jesh lakuriq.

Një mjek tha për gazetën mjekësore ÄrzteZeitung: “Nudizmi është një simbol i të qënit i pambrojtur pa pajisjet.”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco