Netflix zgjedhja numër 1 e Europës në karantinë, sistemi pëson defekt nga mbingarkesa

Netflix zgjedhja numër 1 e Europës në karantinë, sistemi pëson defekt nga mbingarkesa

10:19, 28/04/2020
A+ Aa A-

Netflix duket se ka qënë zgjidhja e pothuajse çdo personi në këto karantine, pasi tashmë ai ka raportuar një mbingarkim të sistemit në pjesë të mëdha të Europës, duke lënë qindra mijëra njerëz pa seritë e tyre të preferuara.

Përdorues në Mbretërinë e Bashkuar, Francë, Belgjikë, Hollandë dhe shumë vende të tjera të Europës kanë marrë mesazhin ‘Diçka nuk shkoi siç duhet’, kur ata përpiqen të futen në llogaritë e tyre.

Të tjerë kanë marrë mesazhin 'NSES-504 error’ dhe nuk kanë mundur të nisin asnjë film apo serial.

Pra nëse keni marrë një mesazh të tillë, është vetëm një defekt i rrjetit për shkak të mbingarkesës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco