Mamaja vuante nga depresioni, i mohohet kujdesi shëndetësor se ishte ‘shumë e bukur’

Mamaja vuante nga depresioni, i mohohet kujdesi shëndetësor se ishte ‘shumë e bukur’

15:53, 27/04/2020
A+ Aa A-

Një mama që vuan nga depresioni ka treguar se si iu mohua kujdesi për shëndetin mendor pasi ishte ‘shumë e bukur’.

Jade Roëlands, 31 vjeç, nga Caerphilly në Wales, u diagnostikua me trauma psikologjike dhe stress pas-traumatik, pasi kaloi vite duke kërkuar ndihmë nga mjeku i familjes.

Por gjatë takimit të saj të fundit me punonjësit mjekësor tek ‘Aneurin Bevan University Health Board’, ajo u këshillua të mos kërkonte më takime të mëtejshme për shkak se kishte ‘paraqitje të mirë’.

Tashmë ajo është duke kërkuar për ndihmë mjekësore, pasi kjo iu mohua nga NHS.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco