Veterani që mblodhi 30 milionë paundë për stafin mjekësor britanik nderohet nga Mbretëresha me një telegram të personalizuar

Veterani që mblodhi 30 milionë paundë për stafin mjekësor britanik nderohet nga Mbretëresha me një telegram të personalizuar

13:34, 27/04/2020
A+ Aa A-

Kapiten Tom Moore, veterani që mblodhi afro 30 milionë paundë për stafin mjekësor britanik, do të nderohet me një telegram të personalizuar nga Mbretëresha në ditëlindjen e tij të 100-të.

Që nga dita e sotme, posta mbretërore do të stampojë të gjitha letrat me një vulë speciale për të nderuar ‘heroin e bamirësisë’, kapitenin Tom.

Producentët e emisionit BBC Breakfast punuan së bashku me pallatin Buckingham për të organizuar celebrimet për të festuar ditën e madhe të heroit të enjten.

Tomit do t’i dedikohet i gjithë programi i emisionit, i cili do të flaës për jetën dhe arritjet e tij.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco