Organizoi festë duke thyer karantinën, gruaja zbulon veten nga postimet në Facebook

Organizoi festë duke thyer karantinën, gruaja zbulon veten nga postimet në Facebook

13:21, 27/04/2020
A+ Aa A-

Një festë në një lagje të Wales është publikuar live në Facebook dhe kjo ka qënë dhe mënyra se si policia e zbuloi dhe e mbylli për shkak se thyente rregullat e karantinimit.

Mandy Higgins organizoi festën në shtëpinë e saj në Corwen, Denbighshire dhe e filmoi atë për ta hedhur në rrjete sociale.

Mamaja e katër fëmijëve tha se njerëzit e ftuar ishin familjarë të saj por pranoi se ‘ndoshta nuk duhet ta kishte bërë’.

Ajo tha që ata kishin dashur thjesht të argëtoheshin dhe të ngrinin humorin e tyre gjatë karantinës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco