Pasuria nuk arriti t’i bënte të lumtur, por lamat ia dolën mbanë, bashkëshortët tregojnë si kafshët i shpëtuan martesën

Pasuria nuk arriti t’i bënte të lumtur, por lamat ia dolën mbanë, bashkëshortët tregojnë si kafshët i shpëtuan martesën

11:46, 27/04/2020
A+ Aa A-

Kur bëhet fjalë për evnde për të kaluar karantinën, nuk mund të gjesh një parajsë më ideale se ferma Turpin’s Hill Farm në Heddon-on-the-Ëall, Northumberland, ecila me 110 akrat e saj është shtëpia e Debbie and Paul Rippon.

Ata kanë në total 300 lama dhe thonë se kafsha e magjishme ka mbushur jetët e tyre me dashuri.

Lamat e vogla dhe të lezetshme kanë zënë një vend shumë të madh në fotot e influencuesëve të Instagramit, por për Deebie dhe Paul ato përfaqësojnë shumë më shumë, ato simbolizojnë një drejtim të ri radikal që jeta e tyre ka marrë.

Ky drejtim madje u shpëtoi dhe martesën.

Ata u njohën të rinj dhe ngritën nga asgjë bankën, e cila operon vetëm online, Monzo, duke e bërë vlerën neto të Paul 120 milionë paundë.

Debbie filloi të interesohej në kafshët, kur Paul ndau me të vendimin për të mos pasur fëmijë.

Por teksa banka e tij bëhej gjithmonë e më e suksesshme, jeta e tyre bashkshortore përkeqësohej. Paul shprehet se ishte gjithmonë i zënë me punë dhe i stresuar, ndërsa Debbie ndihej e vetmuar.

Kështu ata vendosën të linin pas jetën e dikurshme dhe të shëprnguleshin në fermën e lamave së bashku me 300 kafshët e tyre.

Kjo duket se ka shpëtuar martesën e tyre dhe i ka dhënë një drejtim të lumtur jetës së tyre.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco