Bill Gates zbulon projektin e tij, sponsorizon 7 fabrika për gjetjen e një vaksine kundër COVID-19

Bill Gates zbulon projektin e tij, sponsorizon 7 fabrika për gjetjen e një vaksine kundër COVID-19

14:18, 06/04/2020

Bill Gates po shpenzon miliarda dollar duke ndërtuar fabrika për të zhvilluar një vaksinë kundër koronavirusit.

Bashkëthemeluesi i Microsoft dhe miliarderi filantrop tha se 7 krijues vaksinash ishin pajisur me fondet e nevojshme, por pranoi që sasi shumë të mëdha parash do të humbin, para se të gjendet një kurë.

Ai zbuloi investimin e tij gjigant në shfaqjen The Daily Shoë, pasi iu përgjigj disa pyetjeve rreth virusit

Bill Gates është shprehur: “E vetmja gjë që do të na lejonte të ktheheshim në normalitet dhe të ndiheshim mirë edhe kur të ishim ulur në stadium me shumë njerëz pranë, është një vaksinë. Jo vetëm për vendin tonë, por për gjithë botën.”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco