Të bllokuar në parajsë, çifti mbetet i vetëm në resortin e boshatisur në Maldive

Të bllokuar në parajsë, çifti mbetet i vetëm në resortin e boshatisur në Maldive

11:31, 06/04/2020

Një çift e gjeti veten të bllokuar në një muaj mjalti të pafundëm në Maldive, pas përhapjes së shpejtë të koronavirusit që mbylli aeroportet.

Të sapomartuarit Olivia, 27 vjeç, dhe Raul de Freitas, 28 vjeç, kishin planifikuar të qëndronin vetmë 6 ditë në parajsën e Cinnamon Velifushi, Maldive, para se të ktheheshin në Afrikën e Jugut, ku janë qytetarë.

Ata mbërritën në 22 mars dhe supozohej të ktheheshin në fundjavë, por gjenden ende atje, edhe pse i gjithë kompleksi është boshatisur dhe aty ka mbetur vetëm stafi.

Olivia thotë se menaxheri u tregua mirëkuptues edhe u bëri një ulje nga çmimi 750 dollarë nata, por qëndrimi i tyre është gjithsesi duke u rënduar kursimet.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco