VIDEO/Thahet ujëvara më e lartë në Amazonë

VIDEO/Thahet ujëvara më e lartë në Amazonë

13:01, 02/04/2020

Ujëvara gjigante San Rafaela në Ekuador është tharë. Zyrtarët vendas kanë gjetur si shkak një gropë shumë të madhe që është krijuar në liqenin që dikur ushqente ujëvarën.

E ndodhur në parkun Cayambe Coca, pjesë e Amazonës në kufirin me Kolumbinë, ujëvara cilësohej si më e larta në vend.

Imazhi tregon ndryshimin e madh në ambient para dhe pas tharjes së ujëvarës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco