Pandemia krijon krime të reja, burri vjedh ambulancën për maska dhe doreza

Pandemia krijon krime të reja, burri vjedh ambulancën për maska dhe doreza

12:46, 02/04/2020

Një burrë është burgosur për vjedhjen e mjeteve mbrojtëse si maska, doreza dhe dezinfektantë nga një ambulancë në krizën që ka shkaktuar pandemia.

Mark Manley, 35, u burgos me 6 muaj burg për vjedhje dhe sulm ndaj një roje sigurie, tha policia metropolitan.

Ai pranoi që ishte fajtor.

Kur u ndesh me stafin e sigurisë, burri sulmoi një punonjës dhe fyeu një tjetër me terma racist.

Ai kishte marrë një cantë të madhe plot me mjete mjekësore mbrojtëse.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco