FOTO/Blerjet në panik rezultuan të kota, kazanet mbushen me ushqime të pangrëna

FOTO/Blerjet në panik rezultuan të kota, kazanet mbushen me ushqime të pangrëna

14:21, 31/03/2020

Të gjithë i kujtojmë rradhët e gjata që u krijuan nga paniku në fillim të pandemisë. Miliona njerëz blenë ushqime dhe rezerva për kohë shumë të gjata nga frika e një karantine të zgjatur.

Por tani duket se njerëzit kanë kuptuar që kanë blerë më shumë se ç’ju duhet. Foto të shumta në rrjete sociale tregojnë kazane të mbushura me ushqime të papërdorura.

Ky fenomen është bërë viral dhe të shumtë janë ata që e kritikojnë këtë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco