FOTO/Miqësia e pazakontë mes familjes së orangutangëve dhe vidrave

FOTO/Miqësia e pazakontë mes familjes së orangutangëve dhe vidrave

15:19, 30/03/2020
A+ Aa A-

Në një kopsht zoologjik belg është krijuar një miqësi shumë e vecanntë, e cila ka tërhequr dhe prekur zemrat e të gjithë vizitorëve.

Ajo është krijuar mes një familje orangutangësh, të përbërë prej 3 anëtarësh, dhe një familje vidrash.

Të dyja këto specie ndajnë të njëjtën hapësirë jetese dhe duket se kjo i ka shtyrë të jenë shumë miqësorë me njëri-tjetrin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco