Karantina mbyll restorantet, çifti kreativ shijon vaktin në një tavolinë mbi makinë

Karantina mbyll restorantet, çifti kreativ shijon vaktin në një tavolinë mbi makinë

15:11, 30/03/2020

ImageNjë çift gjeti një mënyrë kreative për të ngrënë jashtë, duke respektuar në të njëjtën kohë edhe rregullat e distancimit social.

Pandemia e koronavirusit ka mbyllur të gjitha kafenetë dhe restorantet që në 23 mars në Brisbane, Australi.
Por kjo nuk e ka ndaluar çiftin australian që të kalonte kohë së bashku, duke ngrënë në ajër të pastër.

Ata e arritën këtë duke lidhur një tavolinë dhe dy karrige mbi makinën e tyre, duke krijuar kështu restorantin e tyre personal.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco