Seriali më i ndjekur në Netflix, drama koreane që parashikoi koronavirusin

Seriali më i ndjekur në Netflix, drama koreane që parashikoi koronavirusin

15:49, 27/03/2020

Një serial dramë koreane e cila flet për një koronavirus vdekjeprurës në vitin 2018 është bërë shfaqja më e shikuar në Netflix në Mbretërinë e Bashkuar.

Në një skenar parallel, shumë të ngjashëm me pandeminë që po përjetojmë, një personazh paralajmërohet për koronavirusin e ngjashëm me gripin, i cili kërkon një periudhë inkubimi prej 14 ditësh. Ai sulmon mushkëritë dhe për të nuk ka një vaksinë.

Në serialin ‘My secret Terrius’ virusi mutant përdoret si një armë që mund të vrasë 90% të popullsisë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco