Pështyu në rrugët e Arabisë Saudite, burri mund të përballet me dënim me vdekje pasi u identifikua  me COVID-19

Pështyu në rrugët e Arabisë Saudite, burri mund të përballet me dënim me vdekje pasi u identifikua me COVID-19

15:42, 27/03/2020

Një burrë i arrestuar se pështyu në dyer dhe rrugë në një qendër tregtare në Arabinë Saudite tani mund të përballet me dënim me vdekje pasi u testua pozitiv për koronavirus.

Incidenti ndodhi në një qendër tregtare në provincën veriore Hail dhe i dyshuari u arrestua, pasi u pa nga punonjësit.

Pas kapjes ai u indetifikua si I huaj dhe pozitiv për COVID-19.

Ende nuk dihet pse burri e kryu atë veprim apo nëse ishte në dijeni të smëundjes së tij.

Të gjithë punonjësve të dyqaneve iu bë një test koronavirusi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco