Burri infektohet me koronavirus, beson se e mori nga stilolapsi i dikujt

Burri infektohet me koronavirus, beson se e mori nga stilolapsi i dikujt

15:27, 27/03/2020

Një baba beson që ai e mori koronavirusin, kur mbajti në dorë një stilolaps të prekur nga një i infektuar.

Shane Clayton, 58 vjeç, thotë se telefonata që mori nga ministria e shëndetit iu duk fillimisht si një shaka. Ai kishte simptoma pothuajse non-ekzistente dhe besonte dhimbja e fytit nuk ishte nga virusi.

Telefonata I shpjegoi se ai ishte ekspozuar ndaj virusit dhe duhet të vizitohej.

Ai nuk kishte qënë jashtë shtetit dhe kishte praktikuar distancim social prej ditësh, por atë e telefonuan.

Clayton tani beson se personi I infektuar që ka takuar ishte një person, i cili kërkoi të përdorte një stilolaps të tijin. Ai tani është karantinuar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco