Fermeri i kërkon kalimtari të respektojë karantinën, e rrahin dhe shkelmojnë 15 herë

Fermeri i kërkon kalimtari të respektojë karantinën, e rrahin dhe shkelmojnë 15 herë

13:47, 26/03/2020

Një fermer u qëllua 15 herë me grushta dhe u shkelmua në brinjë, kur i kërkoi një personi të shkonte në shtëpi gjatë karantinës së koronavirusit.

Polcia tha se viktima u sulmua teksa dezinfektonte portën e tij.

Fermeri postoi historinë e tij në Facebook: “ Unë po dezinfektoja portën time dhe mora një shikim tallës nga një kalimtar. I thash atij ‘ka shumë njerëz këtu, a mund të shkoni në shtëpi ju lutem’.” Personi kësaj iu përgjigj duke e rrahur fermerin, i cili u detyrua të thërriste policinë. Fatmirësisht ai nuk pati dëmtime të rëna.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco