VIDEO/ Gjyshërit në karantinë, teknologjia i ndihmon të kalojnë kohë me nipat

VIDEO/ Gjyshërit në karantinë, teknologjia i ndihmon të kalojnë kohë me nipat

14:47, 25/03/2020

Teksa bota përballet me një pandemi që ka detyruar shumë njerëz të futen në karantinë, shumë familje kanë gjetur mënyra kreative për të kaluar kohë me familjarët e tyre.

Shumë të moshuar nuk kanë humbur lojërat e tyre të përditshme me nipat dhe mbesat.

Ata kanë përdorur teknologjinë për të vazhduar lojëra si shahu nëpërmjet bisedave në skype.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco