Pandemia ndalon dasmat e mëdha, çifti martohet me 300 të ftuarit virtualë

Pandemia ndalon dasmat e mëdha, çifti martohet me 300 të ftuarit virtualë

14:36, 25/03/2020

Një çift, i cili u martua vetëm pak ditë përpara se Britania të mbyllej, tregoi se ceremonia e tyre u ndoq nga më shumë se 300 njerëz në Facebook.

Kirsten Robson dhe Richard Groom kaluan 18 muaj duke planifikuar dasmën e tyre të ëndrrave në prill, para se të merrnin vesh se qeveria ndërmorri masa të rrepta për distancimin social.

Por çifti i 26 vjeçarëve vendosi të vazhdonte ceremoninë edhe nëse vetëm 12 veta mund të ishin prezentë.

Miqtë e tyre ishin virtualisht me ta, pasi i ndoqën nga shëtpitë, të veshur për dasmë, duke e parë nga ekrani i laptopit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco