Karantina detyron çiftet të marrin një vendim, të jetojnë së bashku edhe nëse nuk njihen shumë

Karantina detyron çiftet të marrin një vendim, të jetojnë së bashku edhe nëse nuk njihen shumë

14:13, 25/03/2020

Çiftet në gjithë Mbretërinë e Bashkuar kanë vendosur të marrin një vendim të rëndësishëm për të jetuar së bashku në krizën e pandemisë, në mënyrë që të mund të kalojnë kohë me njëri-tjetrin gjatë karantinës.

Qeveria britanike u tha çifteve që nuk jetojnë së bashku që ose të ndërmarrin këtë hap, ose të pranojnë të mos shihen për sa kohë të zgjasë karantina.

Kështu që shumë çifte kanë zgjedhur të jetojnë së bashku edhe pse mund të kenë pasur shumë pak kohë në një lidhje.

Duket që karantina ka ndërhyrë në planet e shumë njerëzve dhe po ndryshon shumë në jetët tona.

Ja disa prej çifteve që vendosën të ndanin vendimin e tyre në rrjete sociale:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco