FBI publikon aplikacionin që ju trajnon si një agjent

FBI publikon aplikacionin që ju trajnon si një agjent

15:20, 24/03/2020

Mbrëmjen e djeshme Mbretëria e Bashkuar u fut në karantinë.

Që nga palestra në shtëpi e deri te gatimi, shumë të vetë-izoluarë kanë filluar një sërë aktivitetesh për tu argëtuar gjatë karantinës.

Tani FBI-ja ka zgjedhur t’i ndihmojë njerëzit dhe ka nxjerrë një aplikacion, i cili ju mundëson të trajnoheni si një agjent gjatë vetë-izolimit.

FBI-ja shpjegon: “Aplikacioni ynë është informues dhe ndërveprues. Qoftë nëse doni të bëheni një agjent apo jeni thjesht kurioz, ky aplikacion ju mësojë bazat e njohurive fizike të një polici.”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco