FOTO/Londonezët luftojnë koronavirusin në shtëpitë e plazhit, vendasit krijojnë tabela për t’i larguar

FOTO/Londonezët luftojnë koronavirusin në shtëpitë e plazhit, vendasit krijojnë tabela për t’i larguar

14:15, 24/03/2020

Vendas të inatosur në St Ives, Cornwall, Angli kanë lënë mesazhe në brigjet e detit duke nxitur pronarët e shtëpive të plazhit të largohen, në frikën e pandemisë.

Duke pasur frikë nga koronavirusi, shum londonezë, por dhe njerëz nga e gjithë Britania janë larguar për në shtëpitë e tyre të pushimit në plazhe, duke u larguar kështu nga qendrat me shumë njerëz.

Kjo ka bërë që vendasit të inatosen dhe tu kërkojnë atyre të largohen me anë të shenjave të ndryshme.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco