Karantina nuk e ndaloi, francezi vrapoi largësinë e një maratone në ballkonin e tij

Karantina nuk e ndaloi, francezi vrapoi largësinë e një maratone në ballkonin e tij

11:24, 24/03/2020

Një vrapues nuk e lejoi karantinën e detyruar nga qeveria franceze ta ndalonte nga trajnimi për një maratonë.

Javën e kaluar, Elisha Nochomovitz, një 32 vjeçar, vrapoi largësinë e një maratone (42 km) në ballkonin e tij 7 metra.

Dhe e bëri këtë në 6 orë dhe 48 minuta, një rekord personal, pothuajse sa dyfishi i shpejtësisë së tij të mëparshme.

“KĂ«naqĂ«sia ime e vetme Ă«shtĂ« vrapi, pavarĂ«sisht kohĂ«s,” tha Nochomovitz, i cili jeton nĂ« Balma, FrancĂ« pĂ«r CNN.

Ai ia dedikoi maratonĂ«n e tij stafit mjekĂ«sor, tĂ« cilĂ«t po punojnĂ« gjatĂ« pandemisĂ« dhe sipas tij ‘po bĂ«jnĂ« njĂ« punĂ« tĂ« jashtĂ«zakonshme’.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco