Familja më e madhe në Britani, mamaja pret fëmijën e 22-të

Familja më e madhe në Britani, mamaja pret fëmijën e 22-të

12:18, 26/02/2020

Familja më e madhe në Britani do të rritet edhe më shumë, pasi mamaja e 21 fëmijëve, Su Redford, do të bëhet gjyshe sërish.

Në faqen e familjes në Facebook ata thanë: “Çfarë viti emocionues do të jetë me lindjen e fëmijës sonë në 6 javë dhe nipit në shtator. Urime Milli! Do të jesh një mama e shkëlqyer.”

Milli ka lindur në vitin 2001 dhe bën 19 vjeç në gusht. Mamaja e saj, Su, pati shtatzëninë e parë në moshën 13 vjeçare.

Ajo tashmë ka 21 fëmijë. Çifti shpenzon 30.000 paundë në vit për fëmijët e tyre. Familja ka vuajtur dhe një tragjedi, pasi në vitin 2014, fëmija i tyre Afli, vdiq pak pas lindjes.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco