Çiftit i vidhen fotografitë e dasmës, rishfaqen pas 35 vitesh

Çiftit i vidhen fotografitë e dasmës, rishfaqen pas 35 vitesh

11:45, 26/02/2020

Një çift janë surprizuar tejmase pas shfaqjes së fotografive të humbura 35 vjet më parë të dasmës së tyre.

Mik, 60 vjeç, dhe Trejsi Hepuorth, 55 vjeç, humbën fotografitë e momentit tyre të veçantë, pasi iu vodh çanta, ku ndodhej dhe filmi i fotografive.

Por ajo që ata nuk dinin ishte se Enxhi Mekhejl, një kalimtare, i kishte gjetur ato dhe i kishte marrë për tua kthyer pronarëve në rast se do të mundte.

Këtë ajo mundi të bënte shumë vjet më vonë, kur i postoi fotot të Facebook me shpresën se dikush do t’i njihte. Dhe kështu ndodhi vërtetë.

Më pas Enxhi ua ktheu fotografitë çifti, të cilët e pritën në shtëpinë e tyre me lule dhe shumë mirënjohje.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco