Mamaja 39 vjeçare do të lind fëmijën e së bijës

Mamaja 39 vjeçare do të lind fëmijën e së bijës

13:27, 19/02/2020

Një grua, e cila humbi oragnet riprodhuese që fëmi, i ka kërkuar së ëmës të jetë nëna surrogate e fëmijës së saj, duke lindur kështu nipin ose mbesën e vet.

Xhasmin Bouli, 21 vjeç, humbi vezoret dhe tubat e Falopit, kur u diagnostifikua me kancerin Ewing’s sarcoma në moshën 7 vjeçare.

Pasi njohu partnerin e saj Daniel Bell, 27 vjeç, çifti ishin të dëshpëruar për një fëmi dhe provuan metoda si terapia për zëvendësimin e hormone, me ndihmën e një donatoreje vezësh.

Por procedura dështoi dhe mamaja e Xhasminës, Sabrina Bouli, 39 vjeç, ka dalë vullnetare të mbajë dhe të lind fëmijën e së bijës, duke përdorur nje vezë të dhuruar dhe spermën e partnerit Daniel.

Nëna e Xhasminës thotë: “Mendoj që është gjëja më e bukur që mund të bëj për ta, tu jap dhuartën e jetës dhe të bëjë ëndrrën e sime bije realitet.”

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco