Kanabisi përdoret edhe për fytyrën, tani produktet në shitje

Kanabisi përdoret edhe për fytyrën, tani produktet në shitje

13:05, 19/02/2020

Nëse ende nuk e keni dëgjuar, kanabisi është shumë i mirë për lëkurën tuaj.

CBD, ose kanabidiol, është një përbërës i gjendur në gjethet e hashashit që ka efekt qetësues mbi lëkurën dhe ka element që ndihmojnë në trajtimin e sëmundjeve të lëkurës si ekzema apo psoriaza. Ai është gjithashtu shumë i mirë në luftimin e akneve.

Për këtë arsye kompania Superdrug ka nxjerrë në shitje një sërë produktesh për fytyrën, që përmbajnë vaj kanabisi. Të gjitha këto produkte janë nën 10 paundë.

CBD-ja është element që nuk të ndikon në psikozë, ndryshe nga THC, elementi që të drogon te kanabisi.

Produktet në shitje janë kremëra, produkte për pastrimin e makeup-it dhe shumë të tjerë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco