Koronavirusi/ Hajdutët e armatosur vjedhin... letra higjienike

Koronavirusi/ Hajdutët e armatosur vjedhin... letra higjienike

08:32, 17/02/2020

Hajdutë të armatosur në Hong Kong kanë vjedhur qindra pako me letra higjienike.

Sipas BBC, letrat higjienike mungojnë në Hong Kong për shkak të shpërthimit të koronavirusit. Në panik e sipër, qytetarët kanë blerë rezerva të shumta me letra higjienike.

Kjo ka bërë që të ketë mungesa në mallra të ndryshëm.

Policia thotë se ka arrestuar dy persona në lidhje me ngjarjen dhe ka rikuperuar disa prej pakove. Ngjarja ka nodhur në një lagje të njohur për bandat kriminale Triada.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco