Të marra nga droni, shikoni pamjet e mahnitshme të këtij vendi

Të marra nga droni, shikoni pamjet e mahnitshme të këtij vendi

12:33, 17/01/2020

Madhështia magjepsëse e Libanit është kapur në një grup të jashtëzakonshëm fotografish të mrekullueshme.

Ato janë marrë nga fotografi libanez Rami Rizk. 

Vitin e kaluar, MailOnline Travel prezantoi një portofol të imazheve të dronit të Libanit që ai mori gjatë vitit 2018.

Fotografitë që shihni më poshtë janë një rezultat i aventurave të tij ajrore më të fundit mbi kombet shpesh të paqëndrueshëm të Lindjes së Mesme në vitin 2019.

Ato tregojnë peizazhin mjaft të larmishëm të vendit, përfshirë plazhet me rërë të artë të Zouk Mosbeh, vendpushimin piktoresk të skive të Mzaar Kfardebian, rrënojat e lashta misterioze të Baalbek dhe kryeqytetin e Beirutit.

Rami i tha MailOnline Travel: 'Unë besoj se perceptimi i Libanit ka arritur në një nivel të ri sepse njerëzit janë duke u bërë më të ndjeshëm ndaj të shtënave dhe janë duke u angazhuar me ta dhe duke i ftuar miqtë e tyre të vizitojnë vendet e përmendura’. 

Marrë nga: www.dailymail.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco