VIDEO/ Lind foshnja me katër këmbë dhe tre krahë

VIDEO/ Lind foshnja me katër këmbë dhe tre krahë

14:08, 15/01/2020

Kjo foshnjë në Indi, ka lidnur me katër këmbë dhe tre duar. Foshnja është binjake me një bebe mashkull që rezultoi të jetë plotësisht i shëndetshëm.

Bebet ishin nisur për të qenë binjakë të ngjitur por fatmirësisht njëri prej tyre ka dalë plotësisht i shëndetshëm.

Rasti i binjakëve të ngjitur përfundon me operacione të posaçme që shërbejnë për t’i ndarë ata dhe nuk janë të shpeshta rastet kur operacionet rezultojnë me sukses.

Në një rast të tillë e vetmja zgjidhje është eleminimi I gjymtyrëve të tepërta tek foshnja.

Marrë nga: www.dailymail.co.uk-Përgatiti: F.H-Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco