Dhjetë fëmijët më të zgjuar në botë

Dhjetë fëmijët më të zgjuar në botë

14:56, 14/01/2020

Në moshën e re, shumica prej nesh do mendonte vetëm për lojën e argëtimin por ka fëmijë të cilët veprojnë komplet ndryshe...

Shumë nga këta fëmijë vazhduan të bëjnë gjëra të mëdha dhe më poshtë rendisim 10 prej tyre:

1.Wolfgang Amadeus Mozart-kompozitor që në moshën 6 vjeçareImage

2.William Rowan Hamilton-fliste tre gjuhë në moshën 5 vjeçareImage

3.Pablo Picasso- piktor me famë në moshën 15 vjeçareImage

4.Shakuntala Devi-tregoi aftësi në matematikë që 3 vjeçImage

5.Robert James Fischer-fitoi kampionatin botëror të shahut në moshën 14-vjeçareImage

6.Theodore Kaczynski-u pranua në universitetin e Harvardit 16 vjeçImage

7.Kim Ung-Yong- Në moshën tre vjeçare filloi të ndjekë kurse si student i fizikës në Universitetin Hanyang në Korenë e JugutImage

8.Sufiah Jusof- mori pranimin e saj në Kolegjin St. Hilda, Oksford për të studiuar matematikë në moshën 13 vjeçareImage

9.Michael Kearney- Në moshën dhjetë vjeçare , Michael Kearney mori një diplomë bachelor nga Universiteti i Alabama e Jugut Image

10.Jacob Barnett- Në moshën tetë vjeç, filloi të ndjekë Universitetin Indiana, në Indianapolis (IUPUI).ImageMarrë nga: www.businesinsider.com-Përgatiti: F.H,Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco