VIDEO/ Oktapodi gllabëron shqiponjën nën ujë

VIDEO/ Oktapodi gllabëron shqiponjën nën ujë

09:31, 13/12/2019

Një ekip peshkatarësh për salmon po ndihen shumë krenarë pasi arritën të shpëtonin një shqiponjë nga një oktapod diku rreth pjesës veriperëndimore të ishullit Vancouver të Kanadasë.

Grupi i peshkatarëve dëgjuan disa klithma të frikshme në momentin kur janë afruar dhe kanë parë shqiponjën e cila ishte kapur keq në tentakulat e oktapodit.

Pasi hetoi tingujt, peshkatari, John Ilett tha se ekipi gjeti një shqiponjë të përmasave të plota të zhytur në ujë me një oktapod gjigant të madh i cili ishte duke u përpjekur ta tërhiqte atë.

Përmes një shufre ai ka arritur të shkëpusë oktpodin e kuq prej zogut i cili u lirua dhe u largua.

Marrë nga: www.cnn.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco