FOTO/ Këto thesare janë gjetur në thellësitë e Antarktidës

FOTO/ Këto thesare janë gjetur në thellësitë e Antarktidës

08:24, 13/12/2019

Sa i përket vendeve misterioze, Antarktida ka shumë për të treguar. Pot një gjë është e qartë, është e vështirë të arrish atje.

Në qoftë se nuk jeni të gatshëm të duroni përvojën e plotë të qëndrimit, e cila është mjaft e rrezikshme, ju ose do të duhet të jeni jashtëzakonisht i pasur ose një shkencëtar i realizuar për të vendosur këmbët në brigjet e akullta të Antarktidës.

Këtu janë disa nga misteret më të egra të ngrira që gjenden në thellësitë e ftohta të Antarktidës:

1. NJË ISHULL ME AKULL DHE ZJARRImage2. NË ANTARKTIDË KA JETË Image

3. ANTARKTIDA ËSHTË SHTËPIA E KRIJESAVE TË AKULLIT
Image4. PYJET FOSILE ANTIKEImage5. NJË STRUKTURË MISTERIOZE E GJETUR NË TËImage
Marrë nga: www.grunge.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco