FOTO/ 10 makinat më rezistente ndaj përplasjeve për vitin 2019-të

FOTO/ 10 makinat më rezistente ndaj përplasjeve për vitin 2019-të

15:41, 12/12/2019

Dëshironi të dini se cilat makina të reja ofrojnë mbrojtjen më të mirë në një përplasje? Ekspertët për sigurinë e automjeteve kanë emëruar 10 modelet me rekord në rezistencë ndaj përplasjeve në vitin 2019.

Lista përfshin r Mazda CX-30 - SUV të markës japoneze që arriti rezultatin më të lartë në historinë e vlerësimeve të Euro NCAP, duke marrë një vlerësim prej 99 për qind të mbrojtjes.

Një panel ekspertësh kanë renditur 10 top makinat më të qëndrueshme në përplasje dhe të rregulluara për sigurinë e lartë dhe janë pjesë e listës tuaj për vitin 2020-të.

Marrë nga: www.dailymail.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

 
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco