Biznesmeni torturon ish gruan me 650 telefonata në 12 ditë

Biznesmeni torturon ish gruan me 650 telefonata në 12 ditë

15:02, 12/12/2019

Një drejtor i një kompanie terrorizoi ish-gruan e tij me 650 thirrje telefonike të humbura në vetëm 12 ditë pasi ajo vendosi shtëpinë e tyre në shitje pa u këshilluar me të.

Syed Ali, 44 vjeç, ka telefonuar vazhdimisht, Riffat Riaz vonë natën pasi mësoi se shtëpia e tyre ndodhej në një uebsit për shitje ku ai edhe pa fotot e shtëpisë të ekspozuara.

Më tej është mësuar se Ali ka qenë edhe abuzues ndaj gruas së tij, biznesmenes Riaz, 43 vjeç, dhe gjithashtu e akuzoi atë që lejoi që dy nga tre fëmijët e tyre të largoheshin nga shkolla.

Ai fillimisht mori një paralajmërim por më pas u arrestua pasi edhe vazhdoi me shkeljet duke vazhduar me telefonatat bezdisëse.

Kërkimet zbuluan se ai e kishte telefonuar atë 513 herë brenda një periudhe tre ditore.

Marrë nga: www.thesun.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco