Këta janë peshkaqenët më të rrezikshëm në botë

Këta janë peshkaqenët më të rrezikshëm në botë

15:42, 11/12/2019

Ekziston një listë me peshkaqenët më të rrezikshëm në të gjithë botën.

1. Dhe ajo kryesohet nga peshkaqeni i madh i bardhë që njihet për 314 sulme në të gjithë botën sipas muzeut të Floridas.

2. Vendin e dytë e mban peshkaqeni tigër me 111 sulme anë e mbanë botës.

3. Peshkaqeni dem qëndron në vend të tretë me 100 sulme.

4. Ndërsa peshkaqeni kokë çekan njihet me 17 sulme.

Por mbase do të habiteshit nëse do të mësonit se peshkaqenët në fund të fundit nuk janë edhe aq të frikshëm dhe të rrezikshëm sa keni menduar deri më sot.

Me shumë mundësi mund të vdisni më lehtë përmes pickimit të një grerëze.

Marrë nga: www.cnn.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco