FOTO/ 2 kg bizhuteri në stomakun e pacientes, alarmohen mjekët

FOTO/ 2 kg bizhuteri në stomakun e pacientes, alarmohen mjekët

14:23, 11/12/2019

Mjekët kanë hequr një grumbull prej 1.6 kg argjendarie prej ari, xhingla, para dhe një orë nga barku i një gruaje.

Pacientja 22-vjeçare kishte pasur dhimbje barku dhe ishte sëmurë pas çdo vakti për një javë para se ajo të pranohej në spital.

Sonografia dhe testet me rreze x zbuloi metalin në stomakun e saj kështu kirurgët në Rampurhat College Medical and Hospital, në Indi, e operuan për të hequr ato.

Kirurgët hoqën zinxhirët, unazat e hundës, vathët, xhingla, varëse etj gjatë procedurës 75-minutëshe, ku zbuluan gjithashtu 90 monedha dhe një orë dore.

Dr. Siddhartha Bisëas, drejtuese e departamentit të kirurgjisë që drejtoi operacionin, tha që gruaja kishte gllabëruar sende prej ari, bakri dhe bronzi.

Marrë nga: www.ladbible.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco