FOTO/ Krijohet ora inteligjente për njerëzit e verbër

FOTO/ Krijohet ora inteligjente për njerëzit e verbër

12:59, 11/12/2019

Pavarësisht nëse bëhet fjalë për një Apple Watch ose Samsung Galaxy Gear, orat smart janë të domosdoshme për kyçet e duarve tuaja pasi kujdesen për jetën tuaj dhe kanë aftësi të jashtëzakonshme në telekomunikacion.

Sidoqoftë, njerëzit e verbër deri më tani kanë mbetur pas dhe duket se janë lënë në harresë me çdo orë të re inteligjente që mburret me shfaqje mahnitëse vizuale por duket se për këtë kategori nuk është menduar thuajse aspak.

Gjithçka do të ndryshojë, megjithatë, falë Dot Watch.

Krijimi i Dot Incorporation është ora e parë inteligjente me prekje, e dizajnuar me një byzylyk elegant dhe të modës për të qenë sa më efikas të jetë e mundur.

Sipas faqes së internetit të Dot Incorporation, përfitimet e orës janë:

Dot Watch ju lejon të përjetoni kohën në një mënyrë krejtësisht të re: pa zë. Ajo siguron qasje të drejtpërdrejtë në të gjitha tiparet praktike që ju nevojiten aq shumë gjatë gjithë ditës: Koha dhe data, Ora e alarmit, Koha dhe kronometri. 

Në thelb, shkronjat e alfabetit dhe karakteret përfaqësohen nga modele të caktuara të pikave të ngritura të cilat navigohen duke përdorur mollëzat e gishtit.

Marrë nga: www.unilad.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco