VIDEO/ Balena ‘luan’ kukafshehtas me foshnjën gjashtë muajshe

VIDEO/ Balena ‘luan’ kukafshehtas me foshnjën gjashtë muajshe

12:27, 11/12/2019

Ky është momenti i adhurueshëm kur një fëmijë është duke luajtur kukafshehtas me një balenë.

Ndërveprimi i bukur u kap në kamerë në bordin e një anije ku një balenë ishte duke parë një varkë në Golfo Nuevo, Patagonia, Argjentinë.

Alberto Alcantara punon për kompaninë e kontrollit të balenave Yelloë Submarine dhe e nxori vajzën e tij Azul në një udhëtim si pjesë e një udhëtimi me stafin.

Dhe videoja tregon se kjo balenë ishte shumë e lumtur që Azul kishte bërë udhëtimin në varkë pasi duket se është duke u argëtuar me vogëlushen.

Balena duket se po përplaset lart e poshtë në ujë duke luajtur kukafshehtas për kënaqësinë e Azulit gjashtëmuajsh e cila duket e lumtur dhe argëtohet.

Marrë nga: www.dailymail.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco