VIDEO/ Një ishull i krijuar i gjithi vetë

VIDEO/ Një ishull i krijuar i gjithi vetë

15:42, 10/12/2019

Lundrimi në brigjet e ishullit Vancouver, është një udhëtim me varkë që zgjat 45-minuta nga qyteti më i afërt. Është një kështjellë e qëndrueshme e ishullit e kompletuar me një dysheme vallëzimi, galeri arti dhe kopsht.

Për artistët Catherine King dhe Wayne Adams, kjo është shtëpi: një punë e bërë me dashuri për 24 vjet. Ishulli i

Vancouverit ndodhet në Kanada dhe gjithçka ndodhet në të është duke lundruar vazhdimisht.

Në të ndodhen edhe katër sera të mbushura me gjelbërim dhe perime të shumta.

Ky çift jeton vetëm në këtë ishull të mrekullueshëm dhe tregojnë se nuk kanë aspak dëshirë të ecin në tokë, përkundrazi ndihen të lumtur kur janë në ujë.

Wayne tregon se edhe peshkimi është një mënyrë e mirë për të siguruar ushqim pasi në 10 minuta mund të kapet peshk.

Marrë nga: www.greatbigstory.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco